Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF28AL000S0JG
SMF28AL000S0JG
SMF28AL000S0JG NextGen Components
SMF28AL000S0JG.pdf?rlkey=jbp25atqpcxs1w9jg8in7cxuo&st=xb67mzk8&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 28V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.41A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V
Power - Peak Pulse: 200W