Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF33AL000S0JM
SMF33AL000S0JM
SMF33AL000S0JM NextGen Components
SMF33AL000S0JM.pdf?rlkey=eye4fh81rjl7zpo2484zq5xlz&st=4vz8g2ld&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 33V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.75A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 200W