Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF36AL000S0JP
SMF36AL000S0JP
SMF36AL000S0JP NextGen Components
SMF36AL000S0JP.pdf?rlkey=woctvpgr0ic7vqld0fc0a457k&st=7ad8acvq&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 36V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.44A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 200W