Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF45AL000S0JV
SMF45AL000S0JV
SMF45AL000S0JV NextGen Components
SMF45AL000S0JV.pdf?rlkey=w9okjlan134ohfhn0deo64f58&st=htoo21zf&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 45V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.75A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 45V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 72.7V
Power - Peak Pulse: 200W