Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF58AL000S0XG
SMF58AL000S0XG
SMF58AL000S0XG NextGen Components
SMF58AL000S0XG.pdf?rlkey=0y5uue3jy8xggiv6m3isia3yf&st=twynod65&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 58V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.14A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 200W