Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF58CAL00S0NG
SMF58CAL00S0NG
SMF58CAL00S0NG NextGen Components
SMF58CAL00S0NG.pdf?rlkey=dr07ez2y1499z2qg3t3z153bh&st=0vaoolna&dl=1
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 58V Bi. Channel SOD1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.14A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 200W