Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF60AL000S0XK
SMF60AL000S0XK
SMF60AL000S0XK NextGen Components
SMF60AL000S0XK.pdf?rlkey=tsjzm0a716yyi86tetwhr8vl3&st=cq8y02ru&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 60V Uni. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.07A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V
Power - Peak Pulse: 200W