Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > SMF60CAL00S0NK
SMF60CAL00S0NK
SMF60CAL00S0NK NextGen Components
SMF60CAL00S0NK.pdf?rlkey=ph09mgyry5xf08p0b6l7kvkkg&st=nlv9r264&dl=0
Hersteller: NextGen Components
Description: TVS Diodes 60V Bi. Channel SOD1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.07A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V
Power - Peak Pulse: 200W