Produkte > UNITED CHEMI-CON > SMG100VB331M12X25LL
SMG100VB331M12X25LL
SMG100VB331M12X25LL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 760 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.14 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMG100VB331M12X25LL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 760 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.14 A @ 100 kHz.