Produkte > UNITED CHEMI-CON > SMG100VB681M20BLL
SMG100VB681M20BLL
SMG100VB681M20BLL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.005Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.36 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.632 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMG100VB681M20BLL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.005Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.36 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.632 A @ 100 kHz.