Produkte > UNITED CHEMI-CON > SMG10VB682M16X25LL
SMG10VB682M16X25LL
SMG10VB682M16X25LL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.22 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.3976 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMG10VB682M16X25LL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.22 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.3976 A @ 100 kHz.