Produkte > UNITED CHEMI-CON > SMG63VB222M22BLL
SMG63VB222M22BLL
SMG63VB222M22BLL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 83mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.19 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.628 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMG63VB222M22BLL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 83mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.19 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.628 A @ 100 kHz.