Produkte > UNITED CHEMI-CON > SMH35VN682M22X40T2
SMH35VN682M22X40T2
SMH35VN682M22X40T2 United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 61mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.024 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMH35VN682M22X40T2 United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 61mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.024 A @ 100 kHz.