Produkte > UNITED CHEMI-CON > SMH6.3VN473M30X35T2
SMH6.3VN473M30X35T2
SMH6.3VN473M30X35T2 United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 6.3V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.06 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.4648 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMH6.3VN473M30X35T2 United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 6.3V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.06 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.4648 A @ 100 kHz.