Produkte > ASTRODYNE TDI > SMV-28-500
SMV-28-500
SMV-28-500 Astrodyne TDI
SMV-48-500.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 28V 500W
Packaging: Box
Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote Sense, Universal Input
Package / Case: Full Brick
Size / Dimension: 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Efficiency: 90.5%
Current - Output (Max): 18A
Voltage - Output 1: 28V
Part Status: Active
Power (Watts): 500 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60950-1
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMV-28-500 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 28V 500W, Packaging: Box, Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote Sense, Universal Input, Package / Case: Full Brick, Size / Dimension: 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, TUV, Efficiency: 90.5%, Current - Output (Max): 18A, Voltage - Output 1: 28V, Part Status: Active, Power (Watts): 500 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1.