SN100M010ST
SN100M010ST Cornell Dubilier - CDE
SN-20470.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 10uF 10Volt 85C
auf Bestellung 9846 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN100M010ST Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 10UF 20% 10V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 26.54Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 42 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote SN100M010ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN100M010ST SN100M010ST Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SN.pdf Description: CAP ALUM 10UF 20% 10V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 26.54Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 42 mA @ 120 Hz