SN221M016ST
SN221M016ST Cornell Dubilier Knowles
SN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.03Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SN221M016ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.03Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote SN221M016ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SN221M016ST SN221M016ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SN-20470.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 220uF 16Volt 85C