SNU102K104R-F
SNU102K104R-F Cornell Dubilier Knowles
SNU.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1KVPK RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Applications: High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Solder Lug
Dielectric Material: Paper, Metallized
Voltage Rating - AC: 1000Vpk (1KVPK)
Height - Seated (Max): 2.134" (54.20mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 2.100" L x 1.810" W (53.34mm x 45.97mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SNU102K104R-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1KVPK RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Applications: High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Solder Lug, Dielectric Material: Paper, Metallized, Voltage Rating - AC: 1000Vpk (1KVPK), Height - Seated (Max): 2.134" (54.20mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 2.100" L x 1.810" W (53.34mm x 45.97mm).
Weitere Produktangebote SNU102K104R-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SNU102K104R-F SNU102K104R-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SNU-27638.pdf Film Capacitors 0.1uF 1000Volt