SNU202K254R-F
SNU202K254R-F Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0011842691_1-2540196.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 0.25uF 2kV
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SNU202K254R-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.25UF 10% 2KVPK RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Applications: High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Solder Lug, Dielectric Material: Paper, Metallized, Voltage Rating - AC: 2000Vpk (2KVPK), Height - Seated (Max): 2.134" (54.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.25 µF, Size / Dimension: 2.100" L x 1.810" W (53.34mm x 45.97mm).
Weitere Produktangebote SNU202K254R-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SNU202K254R-F SNU202K254R-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SNU.pdf Description: CAP FILM 0.25UF 10% 2KVPK RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Applications: High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Solder Lug
Dielectric Material: Paper, Metallized
Voltage Rating - AC: 2000Vpk (2KVPK)
Height - Seated (Max): 2.134" (54.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.25 µF
Size / Dimension: 2.100" L x 1.810" W (53.34mm x 45.97mm)