SOOW1004-10
SOOW1004-10 Remington Industries
SOOW%20Portable%20Cord%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: CABLE 4COND 10AWG BLACK 10'
Length: 10.00' (3.05m)
Wire Gauge: 10 AWG
Jacket (Insulation) Material: Chlorinated Polyethylene (CPE)
Conductor Strand: 104/30
Operating Temperature: 90°C
Number of Conductors: 4
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.715" (18.16mm)
Usage: Power
Ratings: UL Style SOOW
Jacket (Insulation) Thickness: 0.0450" (1.143mm)
Part Status: Active
Voltage: 600 V
auf Bestellung 38 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SOOW1004-10 Remington Industries
Description: CABLE 4COND 10AWG BLACK 10', Packaging: Box, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, UV Resistant, Water Resistant, Length: 10.00' (3.05m), Wire Gauge: 10 AWG, Jacket (Insulation) Material: Chlorinated Polyethylene (CPE), Conductor Strand: 104/30, Operating Temperature: 90°C, Number of Conductors: 4, Cable Type: Multi-Conductor, Jacket (Insulation) Diameter: 0.715" (18.16mm), Usage: Power, Ratings: UL Style SOOW, Jacket (Insulation) Thickness: 0.0450" (1.143mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: Black, Part Status: Active, Voltage: 600 V.