Produkte > TUBEDEPOT > SP-CEL-G12CEN-16
SP-CEL-G12CEN-16
SP-CEL-G12CEN-16 TubeDepot
G12_Century_Vintage.pdf?1383246425
Hersteller: TubeDepot
Description: SPEAKER 16OHM 60W TOP PORT 98DB
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 12.008" Dia (305.00mm)
Technology: Magnetic
Material - Magnet: Nd
Termination: Solder Eyelet(s)
Frequency - Self Resonant: 70Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 5.039" (128.00mm)
Part Status: Active
Impedance: 16 Ohms
Power - Rated: 60 W
Frequency Range: 75 Hz ~ 5 kHz
Efficiency - dBA: 98.00
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP-CEL-G12CEN-16 TubeDepot
Description: SPEAKER 16OHM 60W TOP PORT 98DB, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 12.008" Dia (305.00mm), Shape: Round, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Magnet: Nd, Termination: Solder Eyelet(s), Frequency - Self Resonant: 70Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 5.039" (128.00mm), Part Status: Active, Impedance: 16 Ohms, Power - Rated: 60 W, Frequency Range: 75 Hz ~ 5 kHz, Efficiency - dBA: 98.00, Efficiency - Type: Sensitivity.