Produkte > BERGQUIST > SP1000-0.009-AC-43
SP1000-0.009-AC-43 Bergquist
SP1000spec.pdf
Hersteller: Bergquist
Description: THERM PAD 19.05MMX12.7MM W/ADH
Packaging: Bulk
Color: Pink
Material: Silicone Rubber
Shape: Rectangular
Thickness: 0.0090" (0.229mm)
Type: Pad, Sheet
Thermal Resistivity: 0.35°C/W
Usage: TO-220
Outline: 19.05mm x 12.70mm
Thermal Conductivity: 1.2W/m-K