Produkte > VOLGEN + FURUNO > SP150U-24S
SP150U-24S Volgen + Furuno
Hersteller: Volgen + Furuno
Description: AC/DC CONVERTER 24V 150W
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 9.44" L x 4.92" W x 1.77" H (240.0mm x 125.0mm x 45.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cUL, TUV, UL
Efficiency: 83%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 700 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP150U-24S Volgen + Furuno
Description: AC/DC CONVERTER 24V 150W, Power (Watts): 150W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 9.44" L x 4.92" W x 1.77" H (240.0mm x 125.0mm x 45.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cUL, TUV, UL, Efficiency: 83%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 700 mA.