SP2-DC36V
SP2-DC36V Panasonic Electric Works
mech_eng_sp.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 36V
Packaging: Tube
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 36VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 25.2 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 3750VA, 450W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP2-DC36V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 36V, Packaging: Tube, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 36VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VDC, Must Operate Voltage: 25.2 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 3750VA, 450W.