SP2-PL2-DC24V
SP2-PL2-DC24V Panasonic Electric Works
mech_eng_sp.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 3750VA, 450W
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SP2-PL2-DC24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 3750VA, 450W.
Weitere Produktangebote SP2-PL2-DC24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SP2-PL2-DC24V SP2-PL2-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_sp.pdf General Purpose Relays 2 Form C 15A 250VAC 10A 30VDC PCBrd Term