SPCL6-038C
SPCL6-038C SETsafe | SETfuse
Hersteller: SETsafe | SETfuse
Description: TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DI
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency: 11000pF @ 10kHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6000A (6kA) (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 38V
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 42.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 73.4V
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SPCL6-038C SETsafe | SETfuse
Description: TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DI, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center), Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: Automotive, Telecom, Capacitance @ Frequency: 11000pF @ 10kHz (Max), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6000A (6kA) (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 38V, Supplier Device Package: Axial, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 42.6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 73.4V, Power Line Protection: No, Part Status: Active.