Produkte > VOLGEN + FURUNO > SPN100-12S
SPN100-12S
SPN100-12S Volgen + Furuno
SPN100_Series_Ds.pdf
Hersteller: Volgen + Furuno
Description: AC/DC CONVERTER 12V 100W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 100W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 7.36" L x 3.66" W x 1.54" H (187.0mm x 93.0mm x 39.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, CSA, cUL, UL
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 8.6 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SPN100-12S Volgen + Furuno
Description: AC/DC CONVERTER 12V 100W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 100W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 7.36" L x 3.66" W x 1.54" H (187.0mm x 93.0mm x 39.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, CSA, cUL, UL, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 8.6 A.