SPSX331M02R-6
SPSX331M02R-6 Cornell Dubilier Knowles
SPSX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 2V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 2 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SPSX331M02R-6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 2V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 2 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz.