Produkte > VISHAY SILICONIX > SQD50P03-07-T4_GE3
SQD50P03-07-T4_GE3
SQD50P03-07-T4_GE3 Vishay Siliconix
sqd50p03.pdf
Hersteller: Vishay Siliconix
Description: MOSFET P-CH 30V 50A TO252AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 50A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 136W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252AA
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 146 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5490 pF @ 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SQD50P03-07-T4_GE3 Vishay Siliconix
Description: MOSFET P-CH 30V 50A TO252AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 50A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 136W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252AA, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 146 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5490 pF @ 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SQD50P03-07-T4_GE3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SQD50P03-07-T4_GE3 SQD50P03-07-T4_GE3 Hersteller : Vishay / Siliconix sqd50p03.pdf MOSFETs -30V Vds 20V Vgs TO-252