Produkte > VISHAY SILICONIX > SQJA20EP-T1_BE3
SQJA20EP-T1_BE3
SQJA20EP-T1_BE3 Vishay Siliconix
sqja20ep.pdf
Hersteller: Vishay Siliconix
Description: N-CHANNEL 200-V (D-S) 175C MOSFE
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: PowerPAK® SO-8
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 22.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 50mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 68W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 250µA
Supplier Device Package: PowerPAK® SO-8
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 7.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 27 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1300 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2935 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SQJA20EP-T1_BE3 Vishay Siliconix
Description: N-CHANNEL 200-V (D-S) 175C MOSFE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: PowerPAK® SO-8, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 22.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 50mOhm @ 10A, 10V, Power Dissipation (Max): 68W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 250µA, Supplier Device Package: PowerPAK® SO-8, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 7.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 27 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1300 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SQJA20EP-T1_BE3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SQJA20EP-T1_BE3 SQJA20EP-T1_BE3 Hersteller : Vishay sqja20ep.pdf Trans MOSFET N-CH 200V 22.5A Automotive AEC-Q101 5-Pin(4+Tab) PowerPAK SO EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: PowerPAK® SO-8
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SQJA20EP-T1/BE3 Hersteller : Vishay Array
SQJA20EP-T1-BE3 Hersteller : Vishay MOSFETs SOT669 200V 22.5A N-CH MOSFET