SQMBW10560RJ TE Connectivity / CGS
ENG_DS_1773285_P1-3315319.pdf
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Wirewound Resistors - Through Hole SQMB10 560R (WIRE) 5%
auf Bestellung 1193 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SQMBW10560RJ TE Connectivity / CGS
Description: SQMB10 560R (WIRE) 5%, Power (Watts): 10W, Tolerance: ±5%, Features: Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Size / Dimension: 0.787" L x 0.394" W (20.00mm x 10.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Number of Terminations: 2, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Resistance: 560 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SQMBW10560RJ Hersteller : TE Connectivity Passive Product Description: SQMB10 560R (WIRE) 5%
Power (Watts): 10W
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Size / Dimension: 0.787" L x 0.394" W (20.00mm x 10.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Number of Terminations: 2
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Resistance: 560 Ohms