SQPW54R7J
SQPW54R7J TE Connectivity Passive Product
product-3-1623795-7.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity Passive Product
Description: RES 4.7 OHM 5% 5W AXIAL
Power (Watts): 5W
Tolerance: ±5%
Features: Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Size / Dimension: 0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Resistance: 4.7 Ohms
auf Bestellung 1313 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SQPW54R7J TE Connectivity Passive Product
Description: RES 4.7 OHM 5% 5W AXIAL, Power (Watts): 5W, Tolerance: ±5%, Features: Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Size / Dimension: 0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Active, Resistance: 4.7 Ohms.