SR-5-80MA-AP
SR-5-80MA-AP Eaton - Electronics Division
SR-5 Series.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 80MA 250VAC RAD
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can, Vertical
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CCC, cULus, EK-MARK, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Part Status: Obsolete
Current Rating (Amps): 80 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.010814
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR-5-80MA-AP Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 80MA 250VAC RAD, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Vertical, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CCC, cULus, EK-MARK, SEMKO, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A, Part Status: Obsolete, Current Rating (Amps): 80 mA, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 0.010814.
Weitere Produktangebote SR-5-80MA-AP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR-5-80MA-AP SR-5-80MA-AP Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4347_SR-5_Series-335880.pdf Fuses with Leads (Through Hole) SR-5 80mA