SR-5F-1.25A-BK
SR-5F-1.25A-BK Eaton - Electronics Division
eaton-sr-5f-subminiature-fast-acting-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can, Vertical
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cULus, PSE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 1.25 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 4.4
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR-5F-1.25A-BK Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Vertical, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cULus, PSE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Current Rating (Amps): 1.25 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 4.4.