Produkte > EATON ELECTRONICS > SR-5F-3.15A-BK
SR-5F-3.15A-BK
SR-5F-3.15A-BK Eaton Electronics
eaton-sr-5f-subminiature-fast-acting-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Fuses with Leads - Through Hole SR-5F RADIAL FA FUSE
auf Bestellung 555 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR-5F-3.15A-BK Eaton Electronics
Description: FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Vertical, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cULus, PSE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 3.15 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 23.2.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR-5F-3.15A-BK SR-5F-3.15A-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sr-5f-subminiature-fast-acting-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can, Vertical
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cULus, PSE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 3.15 A
Voltage Rating - AC: 250 V