SR-5H-1.6A-BK
SR-5H-1.6A-BK Eaton - Electronics Division
SR-5H-5A-BK-datasheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 1.6A 300VAC RAD
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can, Vertical
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.362" H (8.50mm x 9.20mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CCC, cULus, KC-MARK, PSE, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A
Current Rating (Amps): 1.6 A
Voltage Rating - AC: 300 V
Melting I²t: 24.0
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR-5H-1.6A-BK Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 1.6A 300VAC RAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Vertical, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.362" H (8.50mm x 9.20mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CCC, cULus, KC-MARK, PSE, SEMKO, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A, Current Rating (Amps): 1.6 A, Voltage Rating - AC: 300 V, Melting I²t: 24.0.