SR1-0603-222
SR1-0603-222 NTE Electronics, Inc
0625W.pdf
Hersteller: NTE Electronics, Inc
Description: RES 2.2K OHM 5% 1/16W 0603
Packaging: Bag
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 2.2 kOhms
auf Bestellung 3844 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR1-0603-222 NTE Electronics, Inc
Description: RES 2.2K OHM 5% 1/16W 0603, Packaging: Bag, Power (Watts): 0.063W, 1/16W, Tolerance: ±5%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 2.2 kOhms.