SR1-0805-039
SR1-0805-039 NTE Electronics, Inc
100mW.pdf
Hersteller: NTE Electronics, Inc
Description: RES 39 OHM 5% 1/8W 0805
Packaging: Bag
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.020" (0.50mm)
Part Status: Active
Resistance: 39 Ohms
auf Bestellung 3158 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR1-0805-039 NTE Electronics, Inc
Description: RES 39 OHM 5% 1/8W 0805, Packaging: Bag, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±5%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.020" (0.50mm), Part Status: Active, Resistance: 39 Ohms.