SR1-1206-015
SR1-1206-015 NTE Electronics, Inc
250mW.pdf
Hersteller: NTE Electronics, Inc
Description: RES 15 OHM 5% 1/4W 1206
Packaging: Bag
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.061" W (3.20mm x 1.55mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.024" (0.61mm)
Part Status: Active
Resistance: 15 Ohms
auf Bestellung 3881 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR1-1206-015 NTE Electronics, Inc
Description: RES 15 OHM 5% 1/4W 1206, Packaging: Bag, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±5%, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.061" W (3.20mm x 1.55mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.024" (0.61mm), Part Status: Active, Resistance: 15 Ohms.