SRS10100H
SRS10100H Taiwan Semiconductor Corporation
SRS1020H SERIES_A2103.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SRS10100H Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SRS10100H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SRS10100H SRS10100H Hersteller : Taiwan Semiconductor SRS1020H SERIES_A2103.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A, 100V, Schottky Rectifier