SS-5H-1.25A-BK
SS-5H-1.25A-BK Eaton - Electronics Division
eaton-ss-5h-subminiature-radial-leaded-time-delay-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 1.25A 300VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Box
Size / Dimension: 0.335" L x 0.170" W x 0.337" H (8.50mm x 4.30mm x 8.55mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CQC, cURus, KC, PSE, TUV, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A
Current Rating (Amps): 1.25 A
Voltage Rating - AC: 300 V
Melting I²t: 12.75
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS-5H-1.25A-BK Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 1.25A 300VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Box, Size / Dimension: 0.335" L x 0.170" W x 0.337" H (8.50mm x 4.30mm x 8.55mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CQC, cURus, KC, PSE, TUV, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A, Current Rating (Amps): 1.25 A, Voltage Rating - AC: 300 V, Melting I²t: 12.75.
Weitere Produktangebote SS-5H-1.25A-BK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SS-5H-1.25A-BK SS-5H-1.25A-BK Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_ss_5h_subminiature_radial_leaded_time_delay_-1608798.pdf Fuses with Leads - Through Hole 250V 1.25A SS-5H RADIAL TD FUSE