Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > SS10100FL-AU_R1_000A1
SS10100FL-AU_R1_000A1
SS10100FL-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
SS10100FL-AU.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123FL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 40pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: SOD-123FL
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 100 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS10100FL-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123FL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123F, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 40pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: SOD-123FL, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: Schottky rectifying; SOD123F; SMD; 100V; 1A; reel,tape
Type of diode: Schottky rectifying
Case: SOD123F
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 1A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.8V
Max. forward impulse current: 40A
Kind of package: reel; tape
Features of semiconductor devices: fast switching
Leakage current: 0.1mA
Max. load current: 2A
Application: automotive industry
auf Bestellung 3924 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 313
SS10100FL-AU_R1_000A1 SS10100FL-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit 3F7BD8831D5F6AEFD0601D5E3B86E673C0E4812FDCF612D4FAAD73BD8F60F784.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V,Schottky,SOD-123FL,1A
Mindestbestellmenge: 9
SS10100FL-AU_R1_000A1 SS10100FL-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. SS10100FL-AU.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123FL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active