SS15P3S-M3/87A
SS15P3S-M3/87A Vishay General Semiconductor - Diodes Division
ss15p3s.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 15A TO277A
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction: 200°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 570 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 30 V
auf Bestellung 5797 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS15P3S-M3/87A Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 15A TO277A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-277A (SMPC), Operating Temperature - Junction: 200°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 570 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 4531 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Mindestbestellmenge: 2
SS15P3S-M3/87A SS15P3S-M3/87A Hersteller : Vishay ss15p3s.pdf Diode Schottky 30V 15A 3-Pin(2+Tab) SMPC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SS15P3S-M3/87A SS15P3S-M3/87A Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division ss15p3s.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 30V 15A TO277A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SS15P3S-M3\87A SS15P3S-M3\87A Hersteller : Vishay Schottky Diodes & Rectifiers 15A, 30V, SMPC SKY RECT.
SS15P3S-M3/87A SS15P3S-M3/87A Hersteller : VISHAY ss15p3s.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; SMPC,TO277A; SMD; 50V; 1A; 6500pcs.
Type of diode: Schottky rectifying
Semiconductor structure: single diode
Mounting: SMD
Max. forward voltage: 0.75V
Load current: 1A
Quantity in set/package: 6500pcs.
Max. forward impulse current: 40A
Max. off-state voltage: 50V
Kind of package: 13 inch reel