SS2100HE-TP
SS2100HE-TP MCC (Micro Commercial Components)
SS24HE%20THRU%20SS2200HE(SOD-123HE).pdf
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD123HE
Packaging: Bulk
Package / Case: SOD-123H
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: SOD-123HE
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS2100HE-TP MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD123HE, Packaging: Bulk, Package / Case: SOD-123H, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: SOD-123HE, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.