SS4R7M035ST
SS4R7M035ST Cornell Dubilier - CDE
SS-31055.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 4.7uF 35Volts Case .157D X .276L
auf Bestellung 223 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS4R7M035ST Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.059" (1.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 33.88Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 24 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 27.6 mA @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote SS4R7M035ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SS4R7M035ST SS4R7M035ST Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SS.pdf Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.059" (1.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 33.88Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 24 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 27.6 mA @ 1 kHz