Produkte > SENSATA-CYNERGY3 > SSF67A25B100
SSF67A25B100
SSF67A25B100 Sensata-Cynergy3
cynergy3-ssf67-v3.pdf
Hersteller: Sensata-Cynergy3
Description: SWITCH 2 LEVEL SS NO/NC .6A
Packaging: Bulk
Output Type: Switch (2) (Single Float)
Voltage Rating: 120VDC, 240VAC
Mounting Type: Panel Mount, M16x2 Thread
Type: Liquid
Operating Temperature: 135°C
Output Configuration: SPST-NO, SPST-NC
Minimum Liquid Specific Gravity: 0.8
Switch Actuation Level: 0.984", 3.937" (25mm, 100mm)
Material - Housing & Prism: 316 Stainless Steel
Current: 600 mA
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSF67A25B100 Sensata-Cynergy3
Description: SWITCH 2 LEVEL SS NO/NC .6A, Packaging: Bulk, Output Type: Switch (2) (Single Float), Voltage Rating: 120VDC, 240VAC, Mounting Type: Panel Mount, M16x2 Thread, Type: Liquid, Operating Temperature: 135°C, Output Configuration: SPST-NO, SPST-NC, Minimum Liquid Specific Gravity: 0.8, Switch Actuation Level: 0.984", 3.937" (25mm, 100mm), Material - Housing & Prism: 316 Stainless Steel, Current: 600 mA.
Weitere Produktangebote SSF67A25B100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SSF67A25B100 SSF67A25B100 Hersteller : Cynergy3 cynergy3-ssf67-v3.pdf Level Sensors - Industrial 2 Level switch in SS 316 25VA PVC 7/0.2 25mm & 100mm levels