Produkte > SENSATA-CYNERGY3 > SSF67A25B225
SSF67A25B225
SSF67A25B225 Sensata-Cynergy3
cynergy3-ssf67-v3.pdf
Hersteller: Sensata-Cynergy3
Description: DL SW PNT FLOATSW 200MM TOTAL L
Packaging: Bulk
Output Type: Switch (2) (Single Float)
Voltage Rating: 120VDC, 250VAC
Mounting Type: Panel Mount, M16x2 Thread
Type: Liquid
Operating Temperature: 135°C
Output Configuration: SPST-NO, SPST-NC
Minimum Liquid Specific Gravity: 0.8
Switch Actuation Level: 0.984", 8.858" (25mm, 225mm)
Material - Housing & Prism: 316 Stainless Steel
Current: 600 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSF67A25B225 Sensata-Cynergy3
Description: DL SW PNT FLOATSW 200MM TOTAL L, Packaging: Bulk, Output Type: Switch (2) (Single Float), Voltage Rating: 120VDC, 250VAC, Mounting Type: Panel Mount, M16x2 Thread, Type: Liquid, Operating Temperature: 135°C, Output Configuration: SPST-NO, SPST-NC, Minimum Liquid Specific Gravity: 0.8, Switch Actuation Level: 0.984", 8.858" (25mm, 225mm), Material - Housing & Prism: 316 Stainless Steel, Current: 600 mA.
Weitere Produktangebote SSF67A25B225
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SSF67A25B225 SSF67A25B225 Hersteller : Cynergy3 cynergy3_ssf67_v3-2888994.pdf Level Sensors - Industrial 2 Level switch in SS 316 25VA PVC 7/0.2 25mm & 200mm levels