Produkte > SENSATA-CYNERGY3 > SSF67V70S1500
SSF67V70S1500
SSF67V70S1500 Sensata-Cynergy3
cynergy3-ssf67v-v3.pdf
Hersteller: Sensata-Cynergy3
Description: SENSOR LEVEL 70-1500MM 4-20MA
Packaging: Bulk
Output Type: Analog (Single Float)
Voltage Rating: 120VDC, 240VAC
Mounting Type: Panel Mount, M16x2 Thread
Type: Liquid
Operating Temperature: 135°C
Output Configuration: 4mA ~ 20mA
Minimum Liquid Specific Gravity: 0.8
Switch Actuation Level: 2.756", 59.055" (70mm, 1500mm)
Material - Housing & Prism: 316 Stainless Steel
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSF67V70S1500 Sensata-Cynergy3
Description: SENSOR LEVEL 70-1500MM 4-20MA, Packaging: Bulk, Output Type: Analog (Single Float), Voltage Rating: 120VDC, 240VAC, Mounting Type: Panel Mount, M16x2 Thread, Type: Liquid, Operating Temperature: 135°C, Output Configuration: 4mA ~ 20mA, Minimum Liquid Specific Gravity: 0.8, Switch Actuation Level: 2.756", 59.055" (70mm, 1500mm), Material - Housing & Prism: 316 Stainless Steel, Part Status: Active.