Produkte > LS ELECTRIC > SSMI-0835B-V5-C1
SSMI-0835B-V5-C1 LS ELECTRIC
LS-ELECTRIC-Softstarters-EN.pdf
Hersteller: LS ELECTRIC
Category: Soft Starters
Description: Automation module: softstart; Usup: 200÷525VAC; 400kW; IP20; 835A
Mounting: for DIN rail mounting
Additional functions: integrated by-pass
IP rating: IP20
Electrical connection: screw terminals
Type of automation module: softstart
Operating temperature: -10...60°C
Control voltage: 110...240V AC; 380...440V AC
Supply voltage: 200...525V AC
Rated continuous current: 835A
Max motor power: 400kW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSMI-0835B-V5-C1 LS ELECTRIC
Category: Soft Starters, Description: Automation module: softstart; Usup: 200÷525VAC; 400kW; IP20; 835A, Mounting: for DIN rail mounting, Additional functions: integrated by-pass, IP rating: IP20, Electrical connection: screw terminals, Type of automation module: softstart, Operating temperature: -10...60°C, Control voltage: 110...240V AC; 380...440V AC, Supply voltage: 200...525V AC, Rated continuous current: 835A, Max motor power: 400kW.