Produkte > ELCO SRL > SSR170-50600CS
SSR170-50600CS ELCO SRL
SSR170_series_IT_EN.pdf
Hersteller: ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays
Description: Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 50A; 48÷600VAC; SSR170
Type of relay: solid state
Control voltage: 90...280V AC
Max. operating current: 50A
Switched voltage: 48...600V AC
Manufacturer series: SSR170
Relay variant: 1-phase
Body dimensions: 89.2x17.2x62.5mm
Switching method: zero voltage switching
Kind of output: SCR
Electrical connection: screw terminals
Operating temperature: -40...80°C
Caution!: Maximal load current with use of suitable heatsink
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSR170-50600CS ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays, Description: Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 50A; 48÷600VAC; SSR170, Type of relay: solid state, Control voltage: 90...280V AC, Max. operating current: 50A, Switched voltage: 48...600V AC, Manufacturer series: SSR170, Relay variant: 1-phase, Body dimensions: 89.2x17.2x62.5mm, Switching method: zero voltage switching, Kind of output: SCR, Electrical connection: screw terminals, Operating temperature: -40...80°C, Caution!: Maximal load current with use of suitable heatsink.